Нова година по света

НОВА ГОДИНА В ПАЛЕРМО – сицилианска атмосфера, история и празнично настроение – 5 нощувки
6 дни / 5 нощувки

Дати на отпътуване:
30.12.2026 г.
Цена от: 810 €
Изпрати запитване
Програма
Посрещнете Нова година 2027 в магична Сицилия! Открийте красотата на Палермо, вкусовете на италианската кухня и неповторимата атмосфера на острова с 5 незабравими нощувки в сърцето на Средиземноморието.


ДЕН -1 / 30.12
Полет от София до Палерно. Трансфер до хотела.
Настаняване в избрания хотел. Информационна среща с Вашия представител на място.
Нощувка.

ДЕН -2 / 31.12
Закуска. Нощувка. Свободно време или възможност за: допълнителна целодневна екскурзия до Замъкът Какамо, при предварителна заявка и срещу доплащане. Посрещане на Нова Година 2026! Нощувка.

ДЕН -3 / 01.01
Закуска. Свободно време или възможност за: допълнителна целодневна екскурзия до Чефалу, при предварителна заявка и срещу доплащане.

ДЕН -4 / 02.01
Закуска. Нощувка. Свободно време или възможност за: допълнителна целодневна екскурзия до Ериче и Седжеста, при предварителна заявка и срещу доплащане.

ДЕН -5 / 03.01
Закуска. Нощувка. Свободно време или възможност за: допълнителна целодневна екскурзия до Столицата Палермо и Катедралата в Монреале, при предварителна заявка и срещу доплащане.

ДЕН -6 / 04.01
Закуска. Напускане на хотела. Трансфер от хотела до Летище Катания за директен полет Катания - София. Пристигане в София.

Полетно разписание (подлежи на препотвърждение):
София - Палермо
Палермо - София


ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА:

ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:


Задължителни доплащания:


УСЛОВИЯ
Условия за резервации:
Условия за анулации:
ВАЖНО:
ПАКЕТ МАКСИМАЛНА СИГУРНОСТ

ДОПЪЛНИТЕЛНИ ЕКСКУРЗИИ:

РомантичноЧефалу
Цена за възрастен 46.02 EUR
Цена за дете 23.01 EUR
Романтичното Чефалу с дегустация на страхотен сладолед по местна рецепта - полудневна екскурзия.
Пешеходна разходка из Чефалу, един от най-романтичните курорти на острова. Автентичната обстановка се характеризира с малки тесни улички, водещи към главния площад, на който се намира величествена катедрала от 12 в. (ЮНЕСКО).
Недалеч от катедралата се намира музеят Мандралиска с богати колекции от ценни артефакти и картини. Интересни са също средновековната перачница “лаватойо”, бастиона, старото пристанище и Порта Пескара.
Свободно време с възможност за шопинг на главната търговска улица.
Връщане в хотела.
 

Обща продължителност на екскурзията около 5 часа
НЕподходяща за трудноподвижни!
Цената включва
Транспорт с местен екскурзовод и екскурзоводска беседа на български език.

Цената не включва
Разходи от личен характер.

Целодневна екскурзия до Средновековно Eриче и колоритното Борго Парини
Цена за възрастен 70.05 EUR
Цена за дете 70.05 EUR
Целодневна екскурзия, която ще ви отведе в най-живописните и вдъхновяващи кътчета на западна Сицилия – земя, в която легендите оживяват, а всеки камък разказва история. Това е пътуване през времето, където античността, Средновековието и природната красота се сливат в едно неповторимо усещане за хармония.
Първата ни спирка е Ериче – малък средновековен град, разположен високо над морето, на мястото на древен елимски град. Още при влизането му се усеща, че тук времето е спряло. Каменните къщи, тесните калдъръмени улички и ароматът на домашни сладки от местните пекарни създават атмосфера на романтика и тайнственост. От върха се разкрива величествена гледка към безкрайното синьо на морето и солените полета на Трапани. Ериче е като сцена от приказка – крепости, църкви, каменни порти и панорами, които завинаги остават в сърцето.
Следобедът ни отвежда към Борго Парини – малко селце, което привлича безброй посетители със своята зашеметяваща архитектура, включваща цветни сгради, вдъхновени от испанския художник Гауди. Ще се разходим из цветните улички, украсени с прекрасни стенописи, ще посетим някои от цветните къщи и ще се потопим в уникалната атмосфера.
 

Вход за 5 сгради – музей, древен манастир и цветни вили – 5 евро
Препоръчителни са удобни обувки!
Обща продължителност на екскурзията около 11 часа
НЕподходяща за трудноподвижни!
Цената включва
Транспорт с местен екскурзовод и екскурзоводска беседа на български език.

Цената не включва

разходи от личен характер;
Вход за 5 сгради – музей, древен манастир и цветни вили – 5 евро
Палермо и Монреале
Цена за възрастен 81.3 EUR
Цена за дете 40.9 EUR
Столицата Палермо и Катедралата Монреале (UNESCO) - целодневна екскурзия.

Отпътуване от хотела след закуска. Екскурзоводска програма в Монреале за посещение на Катедралата на града –изключителен шедьовър на норманската архитектура от 12 в. с впечатляващи мозайки във византийски стил, които разказват стария и новия завет.
Туристическата програма продължава в столицата на Сицилия, гр. Палермо. В архитектурата на Палермо се смесват всички стилове, отразяващи заплетената и богата история на града. Това е единственото място в света, където са оставили белег всички основни Средиземноморски цивилизации – от финикийците, римляните, арабите и норманите, испанците и французите. Сърцето на Палермо е белязано от бароковото кръстовище „Куатро Канти”, непосредствено до него се намира „Пиаца Претория” с „Фонтана на срама”, зад сградата на Общината е разположена църквата „Марторана”, където афрески, византийска мозайка и барок се сливат в хармоничен шедъовър. До „Марторана” се намира църквата „Свети Каталдо” – прекрасен пример за арабо-норманска архитектура.
Пешеходната обиколка завършва пред Театро Масимо – най-голямата лирична сцена на Италия. Свободно време с възможност за шопинг, самостоятелно посещение на Театро Масимо, Катакомбите на Капуцините, някои от арабските пазари, ботаническата градина, художесвената галерия.
Връщане в хотела преди вечеря.
 

Моля, не носете къси поли и шорти! Необходими са покривала за рамене в катедралите и църквите!
Вход за Катедралата в Монреале – 4 евро (Посочените входове са актуални към 18.01.2025 г., възможни са промени)
Обща продължителност на екскурзията около 10 часа
НЕподходяща за трудноподвижни!
Цената включва
Транспорт с местен екскурзовод и екскурзоводска беседа на български език.

Цената не включва

Разходи от личен характер.
Вход за Катедралата в Монреале – 4 евро (Посочените входове са актуални към 18.01.2025 г., възможни са промени)
Замъкът Какамо
Цена за възрастен 57.78 EUR
Цена за дете 28.63 EUR
Средновековният замък на Какамо - полудневна екскурзия.
Какамо е средновековно градче, опасващо един от най – големите и добре защитени замъци в Италия от XI в.
Екскурзията стартира с посещение на замъка, по време на което ще се потопите в миналото и ще почувствате историята на Сицилия.
Замъкът Ви предлага да разгледате абсолютно автентичните затворнически килии от Средновековието, казаните за катран, тронната зала с гербовете на фамилиите, спалнята, салоните с автентични мебели.
Ще имате възможност да се насладите на невероятни гледки към язовир Розамарина и Тиренско море.
Замъкът разполага с богата оръжейна колекция, някогашна собственост на знатните фамилии, управлявали замъка и града.
Следва дегустация на месни деликатеси при един от най-добрите майстори на колбаси в района.
Свободно време за разходка из средновековният град.
Препоръчителни са удобни обувки, с нехлъзгащи се подметки.
 

Вход за Замъка – 6 евро
Обща продължителност на екскурзията около 5 часа
НЕподходяща за трудноподвижни!
Цената включва
Транспорт с местен екскурзовод и екскурзоводска беседа на български език.

Цената не включва

Разходи от личен характер.
Вход за Замъка – 6 евро.

Хотели по програмата
от 810 €
Палермо, Италия
от 1035 €
Палермо, Италия